Wygrana z Chlebnią

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad drużyną Perły Złotokłos (lider rozgrywek), w ten weekend zmierzyliśmy się, na boisku w Milanówku, z drużyną LKS Chlebnia, która zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. Obie drużyny przed meczem nastawione były na zwycięstwo. Chlebnia chciała odrobić 3 punkty straty do lidera, a nasza drużyna potrzebowała punktów aby przeskoczyć do górnej części tabeli. Przed meczem zajmowaliśmy 11 pozycję.

Mecz nie zaczął się dla nas najlepiej. Już w piątej minucie gospodarze strzelili bramkę po stracie piłki przez naszego obrońcę w obrębie pola karnego. Mimo to dalej graliśmy swoje wierząc w pomyślne rozstrzygnięcie zawodów. W 19 minucie świetne prostopadłe podanie Rafała Michalskiego wykorzystał nasz lewoskrzydłowy Paweł Rybak strzelając wyrównującą bramkę. W 37 minucie po dwójkowej akcji Daniela Ludyni i Marcina Kowalskiego, ten pierwszy podwyższa wynik na 2-1 dla naszego zespołu. Od tego momentu w szeregi drużyny Chlebni wdarła się dość duża nerwowość, ale mimo to zepchnęli naszą drużynę do obrony. W tym fragmencie gry mogliśmy zdobyć kolejną bramkę, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Daniel Ludynia zbyt mocno wypuścił przed siebie piłkę i nie zdołał już oddać strzału. W 45 minucie po błędzie naszej obrony, piłka dośrodkowana z prawej strony przez jednego z piłkarzy Chlebni, przeszła przez całe pole karne i trafiła pod nogi niepilnowanego napastnika gospodarzy, który strzelił wyrównującą bramkę.

Zaraz po przerwie przeprowadzamy składną akcję, po której mamy rzut rożny. Piłkę dośrodkowaną przez Artura Anusika tuż przy drugim słupku głową w siatki kieruje Marcin Michalski. Prowadzimy 3-2. Chlebnia atakuje, a my staramy się rozbijać jej ataki i konstruować swoje. W 58 minucie po dość dużym zamieszaniu w polu karnym Chlebni piłka wychodzi na linię pola karnego, gdzie dwóch naszych zawodników Artur Anusik i Paweł Rybak przeszkodziło sobie w oddaniu strzału. Ten drugi przytomnie wycofał piłkę do nadbiegającego Adriana Gomoły, który mocnym strzałem z pasówki strzelił w kierunku bramki. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. Prowadzimy 4-2. W 68 minucie mocno zmęczonych rozgrywanym w deszczu w szybkim tempie spotkaniem  Daniela Ludynię i Roberta Dębskiego zastępują Jakub Kozakow i Mateusz Szarpak. Chlebnia cały czas dąży do strzelenia bramki kontaktowej. Mają swoje sytuacje, ale my także. W jednej z nich w polu karnym przeciwnika kiksuje Artur Anausik. W innej Paweł Rybak będąc w polu karnym strzela niecelnie z pierwszej piłki  prawą nogą (to ta słabsza). W międzyczasie kontuzji doznaje nasz stoper Rafał Michalski i nie może kontynuować gry. W 74 minucie za Rafała na boisko wchodzi Krzysztof Dzięgielewski. Zmiana zawodnika wymusza też zmianę ustawienia. Adrian Gomoła zostaje cofnięty na pozycję stopera, a jego miejsce defensywnego pomocnika zajmuje Krzysiek. Zmiana ustawienia powoduje trochę zamieszania w naszej formacji obronnej i Chlebnia w 76 minucie zdobywa bramkę kontaktową. Uskrzydleni zawodnicy Chlebni uparcie dążą do wyrównania. Kilka razy "gotuje się" w naszym polu karnym, ale wychodzimy z tego obronną ręką. Przeprowadzamy tez kilka kontrataków. Po jednym z nich Mateusz Szarpak uderza z narożnika pola karnego po długim słupku, a piłka mija bramkę o nie więcej niż pół  metra. W 88 minucie kontuzji doznaje nasz prawy obrońca Rafał Włoda, który rozegrał całkiem dobre zawody. Zmienia go na boisku Sebastian Drygiel. Pomimo doliczonych przez sędziego 3 minut nie dajemy wbić sobie kolejnej bramki. Wygrywamy 4-3 i zdobywamy cenne 3 punkty.

Przesuwamy się w tabeli ligowej na 7 miejsce mając tyle samo punktów co zajmująca 6 miejsce Józefovia.

LKS Chlebnia - KS SEMP 3-4 (2-2)

Bramki: 5' Michał Ocipka, 45' Michał Ocipka, 76' Daniel Przygoda - 19' Paweł Rybak, 37' Daniel Ludynia, 47' Marcin Kowalski, 58' Adrian Gomoła

Skład Chlebni:Rybus - Paciorkowski, Ejsmont, Bogacki P., Piórkowski B. - Grochowalski (78 Piórkowski K.), Kulesza, Pietraszko( 60 Szulowski), Omieciński (46 Żakowski), Bogacki K. (70 Przygoda) - Ocipka

Skład KS SEMP: Rutkowski- Włoda (88' Drygiel), Modzelewski, Michalski (74' Dzięgielewski), Krasuski (c), Gomoła, Dębski (68' Szarpak), Ludynia (68' J. Kozakow), Anusik, Rybak, Kowalski